Czy cellulit dotyczy tylko osób otyłych?

Cellulit powszechnie nazywany skórką pomarańczową jest bardzo często wstępującym defektem kosmetycznym w populacji. Najczęściej łączony jest z nadwagą i nadmiernym przyrostem masy ciała. Nie jest to jednak do końca prawda.

Cellulit, mówiąc najprościej, są to złogi komórek tłuszczowych otoczone przez wodę i toksyny, występujące w skórze. Jednak nawet u kobiet o szczupłej budowie ciała bardzo często można dojrzeć rozwijającą się skórkę pomarańczową. Może to wynikać z zaburzeń odpływu krwi oraz limfy z danej tkanki. Woda i toksyny nie są odprowadzane przez co otaczają komórki tłuszczowe znajdujące się w skórze doprowadzając do widocznych gołym okiem nierówności i pofałdowań. W tym przypadku mowa jest o jednym z rodzajów cellulitu, a mianowicie o cellulicie wodny. Innym rodzajem jest cellulit tłuszczowy, który powstaje najczęściej u osób otyłych. Zbyt bogata tkanka tłuszczowa utrudnia odprowadzanie wody z tkanki, co doprowadza do rozwinięcia pełnoobjawowej skórki pomarańczowej. Istnieje jeszcze trzeci rodzaj, który jest połączeniem dwóch wyżej opisywanych. Niestety dopiero za pomocą poszerzonej diagnostyki możliwe jest określenie, jaki cellulit występuje u pacjenta, gdyż gołym okiem jest to nierozróżnialne.

Likwidacja cellulitu tłuszczowego – kiedy i jak?

Niezależnie z jakim rodzajem skórki pomarańczowej mamy do czynienia możliwe jest jej skuteczne usunięcie. Odpowiednio wcześnie wprowadzone do leczenia zabiegi na cellulit pozwalają w szybki i bezbolesny sposób pozbyć się problemu. Najlepsze efekty terapii można osiągnąć w momencie kiedy defekt kosmetyczny ujawnia się na skórze po uciśnięciu lub ugnieceniu, a zanika w naturalnej pozycji ciała. W momencie kiedy skórka pomarańczowa jest widoczna w każdym ułożeniu skóry, leczenie jest o wiele dłuższe i wymagające więcej zaangażowania ze strony pacjenta. Na szczęście zabiegi kosmetyczne (urządzeniem tj. Icoone) na cellulit stały się szeroko dostępne dla większości osób, dzięki możliwe jest zmniejszenie częstości występowania tego defektu kosmetycznego w populacji.

Jak zwalczyć cellulit u osób otyłych?

U osób z nadwagą lub z otyłością przewlekła, cellulit występuje o wiele częściej niż wśród kobiet szczupłych i o prawidłowym indeksie BMI. W przypadku tego rodzaju pacjentek ważne jest umiejętne pokierowanie terapią. Stosując skuteczne zabiegi na cellulit warto włączyć do leczenia odpowiednie metody wspomagające. Bardzo dobre efekty kosmetyczne osiągały pacjentki, które stosowały zabieg Venus Legacy oraz właściwą dietę i aktywność fizyczną. Zabieg umożliwia skuteczne rozbicie zalegających grudek cellulitu w skórze za pomocą fal radiowych. Dodatkowo wspomaga ich usuwanie usprawniając układ limfatyczny i krwionośny. Natomiast dieta i aktywność fizyczna przyczynia się do ogólnego zredukowania tkanki tłuszczowej oraz do poprawy działania serca i całego układu krążenia. Zatem łącząc właściwie metody usuwanie cellulitu możliwe jest nie tylko przyśpieszenie całego procesu leczenia, ale również jego utrwalenie. Zapobiegnie to pojawieniu się skórki pomarańczowej w przyszłości oraz przyczyni się do poprawy ogólnej kondycji organizmu pacjentek.


Sprawdź zabiegi na cellulit Gdynia
Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607

3 replies on “Czy cellulit dotyczy tylko osób otyłych?”

 1. Alta pisze:

  Oczywiście, że nie. I u osób szczupłych można zauważyć cellulit! Waga nie ma znaczenia, chociaż u osób grubszych cellulit będzie bardziej widoczny.

  • Sael pisze:

   Widziałam ostatnio taką bardzo szczupłą dziewczynę właśnie, która miała cellulit, więc to nie ma znaczenia czy jesteś szczupła, czy masz kilka kg w zapasie : )

 2. Lina pisze:

  Myślę, że takie zabiegi mogą nawet pomóc w uporaniu się z nadprogramowanymi kg 🙂 2 w 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

83 − 78 =