Depilacja laserowa poszczególnych części ciała

Depilacja laserowa poszczególnych części ciała
5 (100%) głosów

Uciążliwe włoski, które stale odrastają, stają się prawdziwą zmorą zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jak poradzić sobie z nadmiernym owłosieniem? Co zrobić, gdy po depilacji maszynką skóra jest sucha i podrażniona? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym dzisiejszym artykule. W przypadku wcześniej wymienionych sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa, która opisujemy szczegółowo poniżej.

Na czym polega laserowa depilacja?

Depilacje laserowa to nic innego jak trwałe  usuwanie włosów laserem. Za pomocą wiązki światła, laser przenika w skórę, niszcząc tym samym cebulkę włosa. Podczas zabiegu laser niszczy włosy wraz z korzeniami, dzięki czemu po kilku wizytach włosy przestają rosnąć. Melanina pochłania energię lasera, przez co dochodzi do tak zwanej fototermolizy selektywnej. Aby zabieg był skuteczny, należy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pracują na odpowiednich sprzętach. Istnieje wiele laserów, które mogą podrażnić skórę lub wydłużyć czas kuracji, dlatego warto wcześniej dopytać o szczegóły zabiegu. Do najpopularniejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych sprzętów należy laser VECTUS.

DEPILACJA LASEROWA MIEJSC INTYMNYCH

Przygotowanie do zabiegu

Laserowa depilacja bikini – ilość zabiegów

 • Liczba zabiegów będzie zależna od struktury włosa, dlatego w każdym przypadku może być inna. Przeważnie wynosi od 5 – 8 wizyt.

Depilacja laserowa okolic bikini – przeciwwskazania

 • Jest to jedyny rodzaj depilacji laserowej, którego nie wykonuje się u mężczyzn ze względów zdrowotnych.
 • Istnieją standardowe przeciwwskazania takie jak np.: ciąża, problemy skórne lub inne kwestie ustalone indywidualnie przez osobę wykonującą zabieg.

Usuwanie owłosienia laserem wymaga również odpowiedniej pielęgnacji, dlatego należy zadać o to, aby nie wystawiać skóry na słońce i przede wszystkim z żaden sposób nie depilować odrastających włosków.

Czy depilacja laserowa boli? Z pewnością wiele osób zadaje sobie to pytanie. Jeżeli zabieg wykonywany jest profesjonalnym sprzętem, wówczas ból nie powinien być odczuwany. Zdarza się uczucie mrowienia czy lekkiego szczypania.

DEPILACJA LASEROWA TWARZY

Depilacja laserowa wąsika, czy depilacja laserowa brody z pewnością pozwala na wyeliminowanie najbardziej kłopotliwych włosków. Niestety coraz więcej kobiet walczy z nadmiernym owłosieniem twarzy, co często powoduje kompleksy i dyskomfort. Laserowa depilacja twarzy to również zabieg, na który coraz częściej decydują się mężczyźni, którzy nie chcą co chwilę walczyć z zarostem.

Depilacja laserowa przeciwwskazania – przeciwwskazania

 • W tym przypadku twarz bardzo często przeciwwskazaniem mogą być zmiany skórne, których nie można w żaden sposób usunąć.

Przygotowanie do zabiegu

 • Ze względu na to, że skóra twarzy stale narażona jest na promienie słoneczne, warto zabieg wykonywać w okresie jesienno-zimowym, aby nie podrażniać skóry twarzy.
 • Należy odstawić wszelkie maści, które zawierają np. retinoidy

Depilacja laserowa ile zabiegów? 

 • W przypadku małego owłosienia np. wąsika czasami wystarczy od 4 do 6 regularnych wizyt.

Depilacja laserowa efekty i pielęgnacja 

Bez odpowiedniej pielęgnacji efekty mogą być krótkotrwałe, dlatego w przypadki twarzy należy pamiętać o tym, aby na jakiś czas zrezygnować z peelingów oraz kosmetyków na bazie alkoholu oraz spirytusu.

Jeżeli chodzi o kwestię bólu w przypadku twarzy, będzie to najmniej odczuwany dyskomfort.

DEPILACJA LASEROWA NÓG 

Depilacja laserowa jak się przygotować?

 • Podobnie jak we wcześniejszych sytuacjach. Należy zrezygnować z opalania oraz nadmiernego kontaktu ze słońcem. Jeżeli stosowany był samoopalacz, należy poczekać, aż efekt zejdzie ze skóry.

Przeciwwskazania:

 • Dodatkowym przeciwwskazaniem z pewnością będą wszelkie infekcje grzybicze itp. oraz ciąża, opalona skóra i choroby.

Ilość zabiegów:

 • Depilacja nóg przeważnie podzielona jest na dwie partie: nogi do kolan i powyżej, dlatego ilość wizyt może się różnić. Przeważnie na jedną partię wystarczy około 6 wizyt.

Pielęgnacja:

 • Nie należy korzystać z sauny i basenów.

Laserowa depilacja nóg ze względu na obszar zabiegu może momentami powodować delikatne szczypanie, jednak jest to typowe uczucie dyskomfortu.

 

DEPILACJA LASEROWA PLECÓW 

Przygotowanie:

 • Tak samo, jak w przypadku wcześniej opisanych depilacji.

Przeciwwskazania:

 • W tym przypadku na zabieg najczęściej decydują się mężczyźni, dlatego dodatkowym przeciwwskazaniem może być duża ilość włosków siwych oraz rudych.

Ilość zabiegów:

 • Od 6 do (w trudnych przypadkach) 10 zabiegów.

Pielęgnacja:

 • Sauna, basen, słońce, peelingi oraz kosmetyki na bazie alkoholu.

DEPILACJA LASEROWA CENA 

Cena zabiegu zależna jest od partii ciała i może wynosić od 100 do nawet 500 zł za zabieg.

DEPILACJA LASEROWA OPINIE 

Depilacja laserowa cieszy się niezwykłą popularnością i pozytywnymi opiniami. Szczególnie popularna jest depilacja laserowa pachbikini, nóg oraz wąsika, która pozwala cieszyć się piękną i zdrową skórą podczas wakacji i nie tylko.

Zabieg depilacji laserowej będzie skuteczny tylko wtedy, jeżeli skorzystamy z porad profesjonalistów, którzy szczegółowo opowiedzą nam o przeciwwskazaniach oraz pielęgnacji po zabiegu. Warto zwrócić uwagę również na laser, aby mieć całkowitą pewność, że zabieg będzie bezpieczny.


Umów się na bezpłatną konsultację:

CLINICA COSMETOLOGICA Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Więcej informacji na stronie https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1