Vectus kontra Light sheer – porównanie sprzętu do depilacji

Vectus kontra Light sheer – porównanie sprzętu do depilacji
5 (100%) głosów

W salonach kosmetycznych wykonuje się depilacje laserowa sprzętem, który pamięta dawne czasy. Coraz częściej używane są w profesjonalnych gabinetach urządzenia 2 popularnych firm, które mają na celu usuwanie owłosienia laserem. Są to lasery diodowe Vectus i Light Sheer. Na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne. Oba pracują, wykorzystując wiązkę światła o mocy 805-810 nm i są skuteczne. Jednak zabiegi wykonane przy pomocy tych urządzeń różnią się ceną i co najważniejsze skutecznością. Czym różnią się od siebie oba lasery i który jest lepszy?

Depilacja laserowa light sheer wykonywana jest amerykańskim urządzeniem medycznym, zatwierdzonym przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA. Usuwanie włosów laserem bez komplikacji takich jak wrastanie włosków to priorytet i laserowa depilacja jest w stanie temu sprostać (więcej o depilacji m.in nóg tutaj: https://depilacjavectus.pl/depilacja-nog-laserem/). Dzieje się tak dzięki zjawisku selektywnej fototermolizy, która uszkadza mieszki włosowe. Zabiegi przeprowadzane laserem Light Sheer są w pełni bezpieczne dla różnych rodzajów skóry i nie powodują takich skutków ubocznych jak oparzenia po depilacji laserowej. Długość zabiegu także jest zadowalająca ponieważ w zależności od obszaru depilacji może trwać od kilku minut do godzin. Depilacja laserowa cena jest zależna właśnie od czasu trwania zabiegu.

Z kolei laser diodowy Vectus jest urządzeniem nowszej generacji. Został opracowany przez amerykańskich naukowców i ekspertów z firmy Palomar Medical Technology na podstawie lasera Light Sheer. Tak jak jego poprzednik gwarantuje całkowite bezpieczeństwo i niweluje uporczywe wrastanie włosków prawie do zera. Wprowadzono także wiele poprawek i ulepszeń dzięki czemu jest chętnie stosowany w wielu gabinetach kosmetycznych. Trwała depilacja jest zagwarantowana dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

Klienci klinik często obawiają i pytają czy depilacja laserowa boli? Laser Vectus został skonstruowany tak, że posiada dużą ilość czujników, co pozwala w każdym momencie dopasować parametry do każdego rodzaju skóry. Czujniki są również w stanie monitorować zawartość melaniny w skórze dzięki zaopatrzeniu go w innowacyjny czytnik Skintel. Procesor  dobiera także moc lasera dlatego zabieg nie będzie już dłużej bolesny i można go wykonywać nawet na opalonej skórze bez obaw o powstanie oparzeń. Dodatkowo głowica urządzenia jest wyposażona w zabezpieczenie z szafirowego szkła, które ma właściwości chłodzące a także technologię Advanced Contact Cooling, które chłodzi depilowane miejsca zarówno w trakcie zabiegu, jak i po nim. Dzięki zastosowanym technologiom oparzenia po depilacji laserowej to już przeszłość.

Na korzyść lasera diodowego Vectus przemawia również to, że w 2013 roku otrzymał ekskluzywną nagrodę Prix de Beaute oraz nagrodę czytelniczek magazynu Cosmpolitan w kategorii Odkrycie Roku.

Depilacja laserowa ile zabiegów?

ilość zabiegów została zminimalizowana ponieważ efekty widać już po pierwszej wizycie.

Laserowa depilacja cena

Nie powinna być zbyt wysoka ze względu na zastosowanie materiałów, które nie zużywają się tak szybko a sprzęt nie jest awaryjny. Cena oczywiście będzie zależała od wielkości obszaru, gdzie ma zostać wykonany zabieg. Depilacja laserowa koszt nie powinien nas negatywnie zaskoczyć.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Dla uzyskania jak najlepszych efektów należy zrezygnować przede wszystkim z golenia włosów w miejscu depilacji oraz opalania.

Depilacja laserowa skutki uboczne

Ryzyko skutków ubocznych przy odpowiednim przygotowaniu do zabiegu laserem Vectus zostało obniżone prawie do 0.

Depilacja laserowa opinie

Porównanie 2 omawianych laserów nie pozostawia wątpliwości, że to laser diodowy Vectus wygrywa ze względu na swoją nowoczesność i skuteczność.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

8 replies on “Vectus kontra Light sheer – porównanie sprzętu do depilacji”

 1. Leonia napisał(a):

  Vectus chyba już wypiera Light Sheer, no nie?

 2. Kasia napisał(a):

  Tak, coraz częściej w klinikach jest Vectus. Ja ostatnio byłam na zabiegu depilacji pach właśnie sprzętem Vectus i wyszłam bardzo zadowolona : )

 3. Olilina napisał(a):

  Fajna metoda, z tego względu że nie muszę bać się o to, że laser mnie poparzy – oczywiście mówię tutaj o laserze Vectus. Niestety poprzedni laser, light sheer spowodował u mnie minimalne oparzenia.. ale jednak. Po miesiącach zdecydowałam się na drugie podejście bardziej nowoczesnym sprzętem – vectus. Efekty piorunujące, bezbolesne i BEZPIECZNE

 4. Claudia77 napisał(a):

  no właśnie, dzięki tej metodzie można zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów 🙂 polecam bardzo bardzo!

 5. Jola_1985 napisał(a):

  Vectus zdecydowanie na 6, bólu nie ma, dodatkowo jest mega bezpieczny, mi Pani Julia z CC w Gdańsku tłumaczyła, jak to działa, że nie ma żadnej szansy na oparzenia i tak dalej. Super!

 6. Karcia napisał(a):

  Mnie bratowa nastraszyła że oparzy mnie że blizny że nic nie da i włoski będą wrastać -.-
  Na szczęście nic z tego nie okazało się prawdą. Dobrze że byłam jeszcze przed latem no bo opalać się nie można wiadomo. W tym zestawieniu najlepiej wypada vectus i oby jak najczesciej tylko to urzadzenie było wszędzie a nie jakieś przedpotopowe badziewie.

 7. Beata napisał(a):

  Light Sheer jakoś nigdy mnie nie przekonywał… Vectus jest nowszym laserem, wiadomo, że będzie bardziej skuteczny. Chciałabym wybrać się na ten zabieg, ale zaczęłam się już opalać, więc myślę, że poczekam do jesieni 🙂

  • Kalsja napisał(a):

   To jest w zasadzie dobry plan, ja też myślę że będę musiała poczekać z depilacją do jesieni bo teraz na pewno nie zrezygnuję ze słońca :D. O Light Sheer nawet nie słyszałam nigdy ale z tego co czytam to faktycznie nie ma co brać nawet pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

25 − = 15