Depilacja laserowa – zabieg na miarę XXI wieku

Depilacja laserowa – zabieg na miarę XXI wieku
5 (100%) głosów

Depilacja laserowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod pozbywanie się nadmiernego owłosienia. Metoda ta jest w pełni bezpieczna i redukuje możliwość odbudowy włosa niemalże do zera. Z dobrodziejstw lasera diodowego w postaci zabiegu usuwanie owłosienia laserem (takiego, jak laser Vectus) korzystają już nie tylko kobiety, lecz coraz częściej także mężczyźni.


Co to jest depilacja laserowa?

Laserowa depilacja polega na skierowaniu strumienia lasera z głowicy urządzenia wprost na cebulkę włosa, niszcząc komórki, które są odpowiedzialne za jego wzrost. Skóra nie ulega przy tym uszkodzeniu, ponieważ światło absorbowane jest przez barwnik znajdujący się we włosie. To sprawia jednocześnie, że usuwanie włosów laserem jest zabiegiem zdecydowanie bardziej skutecznym w przypadku osób o ciemnych włosach niż blond.

Każdy zabieg poprzedzany jest konsultacją dermatologiczną aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania, które mogłyby sprawić, że depilacja laserowa efekty miałaby inne od zamierzonych, a sama skóra mogłaby ulec uszkodzeniu. Jeśli gabinet gdzie ma być wykonane usuwanie włosów laserem zatrudnia specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, wówczas z całą pewnością zostaną wykonane miejscowe próby testowe, aby sprawdzić reakcję skóry.

Depilacje laserowe nie są niestety zabiegami należącymi do przyjemnych. Działanie wiązki światła wysyłanej z głowicy urządzenia wywołuje na skórze uczucie mrowienia, kłucia.

Czy depilacja laserowa boli?

Wszystko to jest kwestią indywidualną, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie wcześniejszego testu, aby sam zabieg nie był niemiłym zaskoczeniem. Cała wizyta w gabinecie medycyny estetycznej nie powinna trwać dłużej niż 2 godziny. Należy jednak pamiętać, że dla pełnej skuteczności, konieczne będzie powtórzenie zabiegu nawet do ośmiu razy. Na pytanie depilacja laserowa ile zabiegów powinna obejmować, nie można odpowiedzieć wprost, ponieważ jest to kwestia  ściśle zależna od rodzaju włosa. Zwykle jednak wymagane jest ok 3 do nawet 9 powtórzeń.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

 • ciąża
 • choroby skóry, alergie, miejscowe podrażnienia i uszkodzenia
 • mocna opalenizna (z  tego względu zabiegu nie należy wykonywać w okresie wakacyjnym)
 • przyjmowanie niektórych leków sterydowych, antybiotycznych i obniżających krzepliwość krwi
 • bielactwo
 • cukrzyca
 • nowotwory
 • brodawczak
 • przebarwienia i blizny
 • epilepsja
 • zbyt jasny kolor włosa (bardzo jasny blond, siwy, rudy)

Depilacja laserowa jak się przygotować

 • dokładne ogolenie skóry
 • unikanie opalania na miesiąc przed depilacją
 • niestosowanie kremów do depilacji oraz preparatów z witaminą A, C oraz z retinolem, izotretinoiną oraz kwasami owocowymi
 • niestosowanie peelingów

w dniu zabiegu zrezygnowanie z makijażu, stosowania perfum oraz innych kosmetyków.

Cena jest uzależniona od miejsca zabiegu. Najniższy jest koszt usuwania nadmiernego owłosienia z twarzy (ok. 200 zł za jeden cykl), nieco wyższy dla pleców (ok. 400 zł za jeden cykl), podobnie, jak dla zabiegu depilacja laserowa pach. Laserowa depilacja bikini to już cena od 400 do 500 zł za cykl, natomiast depilacja nóg może kosztować ok. 600 zł za jeden cykl.

Depilacje okolic intymnych

Depilacja laserowa okolic bikini jest zabiegiem najczęściej wybieranym przez kobiety, ze względów estetycznych i higienicznych. Nowoczesne sprzęty diodowe, takie, jak Vectus umożliwiają bardzo szybkie usunięcie nadmiernego owłosienia, zgodnie z preferencjami pacjentki – w stylu francuskim, brazylijskim czy hollywoodzkim. Zanim depilacja laserowa bikini zostanie wykonana, zwykle stosuje się maść znieczulającą, ze względu na wyjątkową wrażliwość tej partii ciała.

Należy przy tym podkreślić, że depilacja laserowa miejsc intymnych nie zostanie wykonana kobietom w ciąży, w trakcie menstruacji, borykającym się z infekcjami wirusowymi lub grzybiczymi, a także mężczyznom, ze względów zdrowotnych.

Depilacje laserowa twarzy

Laserowa depilacja twarzy jest zalecana przede wszystkim kobietom o nadmiernej ilości testosteronu, w efekcie czego posiadają one charakterystyczny „damski wąsik”. Dla tej grupy kobiet depilacja laserowa wąsika jest niejednokrotnie rozpoczęciem nowego etapu życia, wolnego od kompleksów. Wykonywanie zabiegu na twarzy zwykle wymaga 3 do 6 powtórzeń. Z dobrodziejstw działania lasera diodowego korzystają również mężczyźni m.in. chcący pozbyć się zrostów pomiędzy brwiami, czy nadmiernie bujnej brody – depilacja laserowa brody.

Depilacje laserowa nóg

Laserowa depilacja nóg jest zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej równie często, co depilacja okolic bikini. Wizja braku konieczności codziennego używania golarki, czy comiesięcznego bolesnego usuwania włosów z nóg przy pomocy depilatora lub wosku sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg (szczególnie przed okresem wakacyjnym).
Ponieważ skóra po depilacji laserowej będzie podrażniona, warto nosić po zabiegu luźną i przewiewną odzież. Najlepiej nie stosować przez kilka najbliższych dni kosmetyków i myć się wyłącznie delikatnymi antyalergicznymi preparatami zakupionymi w aptece.

Depilacje pleców

Depilacja laserowa pleców dedykowana jest mężczyznom, ze szczególnie wysokim poziomem testosteronu, który doprowadza do pojawienia się nieestetycznie wyglądającego owłosienia na plecach. Zabieg pozwala na usunięcie ok. 40 – 60% włosów już przy pierwszym cyklu. Każde kolejne powtórzenie w odstępach 4-9 tygodni niszczy kolejne cebulki, aż do niemalże całkowitego usunięcia włosów. Naturalną rzeczą jest, że po działaniu lasera na skórze pojawiają się zaczerwienienia lub niewielkie opuchnięcie, a nawet małe strupy. Wszystkie te skutki boczne ustępują jednak całkowicie już po kilku dniach.

Na depilację laserową każdego roku decyduje się coraz więcej kobiet i mężczyzn, ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Dokładność i precyzja działania laserów diodowych, sprawia, że usuwanie nadmiernego owłosienia nie wywołuje nadmiernego dyskomfortu i jest w pełni bezpieczne, a przy tym pozwala raz na zawsze pozbyć się włosów z twarzy, pleców, nóg i okolic intymnych. Dzięki temu depilacja laserowa opinie ma bardzo pozytywne wśród osób, które zdecydowały się na tę metodę usuwania zbędnego owłosienia. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy także bon na depilację laserową Vectus

2 replies on “Depilacja laserowa – zabieg na miarę XXI wieku”

 1. Tomasz napisał(a):

  No przyznaje bez bicia, sam sie skusilem na depilacje laserową bo nie moglam patrzec na swoej owlosione plecy. Wlosy mialem grube i ciemne, wiec efekt byl super i bede polecac kazdemu wizyte w clinica cosmetologica w sopocie!

 2. Tonka napisał(a):

  czyli jak mam nadmiar testosteronu i np. biore tabletki ktore go zbijają to moge bez problemu isc na zabieg?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 − 38 =