Cellulit na udach jak się pozbyć?

Cellulit, nazywany inaczej skórką pomarańczową, to problem dotyczący nas wszystkich. Każda kobieta walczyła, walczy lub dopiero czeka ją walka ze złym rozlokowaniem przez organizm tłuszczu pod skórą, bo tym właśnie jest cellulit. Niektóre kobiety zderzają się z tym problemem dopiero w wieku dojrzałym, inne już od lat nastoletnich starają się sobie poradzić, szukając co rusz nowych sposobów na pozbycie się „nieprzyjaciela”.

Same powody powstawania cellulitu mogą być różne, od dziedziczności, poprzez wiek i grubość skóry, aż po złą dietę i siedzący tryb życia, a forma jaką przybiera może być zależna od stopnia zaawansowania, jednakże nie genezą cellulitu chciałabym się zająć, a tematem ważniejszym tzn. jak z cellulitem walczyć, jak się go pozbyć i nie wstydzić się własnej skóry.

Jak już po samym tytule łatwo się domyślić, obiektem naszych działań w walce z cellulitem będą uda, część ciała (oprócz pośladków) najbardziej narażona na wspomniany problem, a poniekąd również część ciała najbardziej widoczna publicznie, gdy przychodzą upalne letnie dni, a człowiek w walce z upałem odkrywa więcej ciała. Jak już każda z Pań zdążyła się przekonać środków i sposobów walki z cellulitem jest multum, jedne bardziej drugie mniej skuteczne, można podzielić je na dwie grupy, pierwsza grupa to wszystko, co możemy przedsięwziąć w domowych pieleszach, od zmian w trybie życia po wszelkiego rodzaju kremy i peelingii. Drugą grupą są wszelkie zabiegi dokonywane pod okiem kosmetologa. Żeby walka była skuteczna, należy równocześnie korzystać z obu grup środków.

cellulit metafora               Podstawą pozbycia się cellulitu nie tylko na udach, ale cellulitu w ogóle jest zmiana trybu życia i przyzwyczajeń żywieniowych. Jak już wcześniej pisałam, jednym z powodów powstawania cellulitu jest siedzący tryb życia, logicznym wnioskiem jest zmiana tego stanu rzeczy, a co za tym idzie zwiększenie aktywności fizycznej. Nieważne czy to będzie rower, bieganie, pływanie czy dłuższe spacery, zwiększenie aktywności skutecznie pomaga w walce z cellulitem, a oprócz tego poprawia samopoczucie zwiększa produkcje endorfin, wzmacnia mięśnie i poprawia krążenie. Ruch to zdrowie jak to kiedyś mówiono. Drugim filarem stojącym u podstawy zmiany trybu życia, a co za tym idzie osiągnięcia zamierzonego celu jest zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. Przede wszystkim picie dużych ilości wody, która pomaga usuwać toksyny z organizmu. Należy pamiętać również o zmniejszeniu ilości węglowodanów przyjmowanych z pożywieniem, oraz o ograniczeniu spożycia produktów od zwierzęcych, mogą one zawierać substancje powodujące powstawanie cellulitu . Jak wiadomo pokarmy przetworzone wpływają ujemnie na zdrowie, nie inaczej jest w tym wypadku dlatego zaleca się spożywanie produktów jak naj mniej przetworzonych (brązowy ryz, wszelkiego rodzaju kasze). W połączeniu z aktywnością fizyczną dieta skutecznie wspomaga proces pozbycia się cellulitu.

Oprócz wspomnianych zmian w trybie życia, warto również zastosować inne środki, zwiększając dzięki temu skuteczność swoich działań. Jednym z takich środków jest metoda nazywana Body Wrapping czyli owijanie ciała, polega ona na tym, iż miejsca w których występuje cellulit owijamy tworzywem sztucznym, takim jak folia plastikowa, zwiększając w ten sposób temperaturę owiniętych miejsc, dzięki czemu skutecznie można zredukować  cellulit. Sama kuracja chociaż powstała dopiero w latach 70 XX wieku, dopiero ostatnimi czasy zyskuje coraz więcej zwolenniczek.

Więcej na stronie – Najskuteczniejszy sposób na cellulit tłuszczowy – Krem na cellulit

Innym środkiem, z którego możemy skorzystać w zaciszu domowym są kremy i peelingii. Najlepiej wybierać takie produkty, które w swoim składzie maja jak najwięcej substancji naturalnych, dzięki temu zwiększamy skuteczność kuracji, najważniejsze żeby substancje znajdujące się w składzie nie oblepiały skóry, a zamiast tego wspomagały niszczenie cellulitu. Przykładem może być w tym wypadku krem antycellulitowy Vialise, zawierające chociażby kofeinę (działa anty lipidowo) czy też wyciąg z alg(usuwający toksyny z tkanek) czyli substancje wspomagające usuwanie cellulitu. Jak pisałam powyżej, aby skutecznie sobie poradzić problemem zmieniamy tryb życia na zdrowszy, a co za tym idzie staramy się dostarczać organizmowi jak najmniej sztucznych substancji.

Musimy pamiętać, że żadna metoda nie będzie w 100 procentach skuteczna jeżeli nie wiąże się ze zmianą trybu życia, dlatego życzę wytrwałości i konsekwencji, to procentuje. A w krótce może się okazać, że sam problem stał się już tylko mglistym wspomnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − = 49