Prosaki. Czym są i jak je leczyć?

Prosaki na twarzy są powszechnym problemem, który dotknie prawdopodobnie każdego z nas. Te drobne, jasne grudki na nasz skórze nie bolą i nie swędzą, ale bardzo nie estetycznie wyglądają. Szczególnie jest to trudne do zaakceptowania dla kobiet, które muszą te zmiany ukrywać pod makijażem. Prosaki powstają jako tak zwane cysty naskórkowe – inaczej mówiąc drobne zbiorniczki sebum. Do ich powstania dochodzi w przypadku niedrożności ujść gruczołów łojowych znajdujących się w mieszkach włosowych. Taka sytuacja prowadzi do tego, iż sebum nie ma możliwości uwolnienia się i powstają zmiany – prosaki.

Prosaki na twarzy, prosaki pod oczami, czy prosaki na ustach – jak z nimi walczyć?

Lokalizacja prosaków jest dowolna i indywidualnie uwarunkowana aktywnością naszych gruczołów łojowych. Prosaki pod oczami, prosaki na ustach czy prosaki na twarzy to tylko jedne z możliwości ich występowania, te najbardziej doskwierające. Kiedy domowe sposoby radzenia sobie z nimi zawodzą, wielu z nas zadaję sobie pytanie, jak usunąć prosaki? Z pomocą przychodzi na szczęście medycyna estetyczna, dająca nam do dyspozycji szereg zabiegów. Jeśli chodzi o usuwanie prosaków możemy wybrać mikrodermabrazje, peeling chemiczny, czy dla zmian wyjątkowo opornych metody mechanicznego usuwania.

Jak usunąć prosaki – zabieg mikrodermabrazji i peeling chemiczny.

Jeśli chodzi o usuwanie prosaków te dwie metody opierają się na wspólnej idei – usunięciu martwego naskórka razem z prosakami. W przypadku mikrodermabrazji dokonuję tego specjalna głowica diamentowa, „zdzierająca” martwe komórki, a w przypadku peelingu chemicznego odpowiednio dobrane kwasy organiczne. Obie metody charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością i pełnym bezpieczeństwem.

Usuwanie prosaków – zabieg mechanicznego usuwania.

Gdy prosaki już od dawna goszczą na naszej twarzy musimy sięgnąć po metody bardziej inwazyjne. Jedną z nich i zarazem najbardziej skuteczną jest mechaniczne usuwanie prosaków. Zabieg polega na bardzo delikatnym nacięciu zmiany, a następnie usunięciu jej zawartości. Zabieg jest równie bezpieczny jak poprzedni i daje bardzo dobry efekt kosmetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 4 =