Domowe sposoby na suchy kaszel

Suchy kaszel to jedna z bardziej męczących dolegliwości, ponieważ nie sprzyja zazwyczaj szybszemu zdrowieniu, a jedynie negatywnie wpływa na komfort życia. Bywa także, że ten rodzaj kaszlu pojawia się już po infekcji. Taki objaw jest konsekwencją podrażnienia dróg oddechowych i trudno jest się go pozbyć przed zregenerowaniem się śluzówki. Warto wiedzieć jak pozbyć się suchego kaszlu na początku i na końcu choroby.

W przypadku kaszlu suchego występującego na początku infekcji działania polegają głównie na rozrzedzeniu wydzieliny znajdującej się w dolnych drogach oddechowych. Wtedy zazwyczaj wskazane są preparaty ziołowe, na przykład na bazie babki lancetowatej. Warto również wypróbować środki z dużą ilością olejków eterycznych – wskazany jest samodzielnie robiony sosnowy syrop lub spożywanie olejku pichtowego. W przypadku tego ostatniego produktu należy dokonywać zakupu ostrożnie, można bowiem spotkać olejek pichtowy, który jest przeznaczony do kosmetycznych preparatów oczyszczających. Dawkowanie również powinno być ostrożne – wskazane jest tylko kilka kropel dwa razy dziennie – preparat musi być przyjmowany w rozcieńczeniu lub na cukier.

Istnieją różne domowe sposoby na suchy kaszel. Większość tego typu preparatów ma w swoim składzie miód. Warto jednak pamiętać, że dobrze byłoby kupować miód prosto z pasieki, ponieważ produkty dostępne w sklepie nie zawsze są aż tak zdrowe. Wynika to z faktu, iż podgrzany miód nadal ma swoje właściwości smakowe, ale niekoniecznie zdrowotne. Miód można spożywać w formie surowej, by ogólnie wzmocnić organizm. Można także wymieszać miód z syropem z cebuli lub dodać go do herbaty z sokiem malinowym. Wart to zrobić, ponieważ miód ma niesamowite działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Znany domowy sposób na suchy kaszel to tak zwane bańki. Obecnie bez trudu można być produkt tego typu, który nie wymaga użycia ognia. Bańki wzmacniają odporność organizmu, co pozwala zwykle na wcześniejsze wyzdrowienie. Dlatego też bańki stosuje się tylko na początku i w trakcie trwania choroby, a nie wtedy gdy infekcja już się skończyła.

Męczący kaszel po skończeniu się choroby można zmniejszyć przede wszystkim sprawdzając, co zwiększa dolegliwości. Bywa, że powodem napadów kaszlu jest na przykład zbyt niska temperatura lub mała wilgotność powietrza. Często należy unikać również drażniących zapachów, a absolutnie niewskazane jest przebywanie w pobliżu osób palących.

Oprócz znanych powszechnie metod na suchy kaszel warto wykorzystać również tę, o której bardzo często się zapomina. By wydzielina mogła się rozrzedzić, konieczne jest dostarczenie odpowiedniej ilości wody. Warto pić częściej niż zwykle i dbać o wilgotność powietrza na przykład przy pomocy nawilżacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

67 − 60 =